Bookstart S knížkou do života

Od roku 2020 se i naše knihovna zapojila do mezinárodního projektu na podporu čtenářství S knížkou do života – Bookstart.

Cílem projektu je:

 • podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit jejich vztah ke knize a čtení (naslouchání) u nejmladší generace,
 • nabídnout podpůrné služby knihovny a prostor pro sdílení s ostatními rodiči nad knihami,
 • dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost.

Do projektu se mohou zapojit rodiče s dětmi, kteří obdrželi sadu Bookstart na vítání občánků na Městském úřadě v Pečkách, nebo si dárkový set vyzvedli přímo v Městské knihovně S.Čecha v Pečkách a jejichž dítě se narodilo v roce 2020 a déle a má matriční záznam v obci Pečky.

Pokud mají rodiče zájem uplatnit registraci dítěte do knihovny zdarma, mohou tak učinit do 12 měsíců od obdržení Dárkového poukazu knihovny.

Na čtenářský průkaz S knížkou do života se mohou půjčovat pouze knihy z fondu dětského oddělení a knihy o zdraví a vývoji dítěte.

Poplatky (mimo registraci) jsou stejné jako u dětského čtenáře.

Platnost poukazu Bookstart je jeden rok.

Naším cílem není suplování jiných organizací, např. Mateřského centra, Mateřské školy apod. Naopak, budeme se snažit o tvůrčí spolupráci.

http://www.sknizkoudozivota.cz/o-projektu-2/


Související aktuality:

 • S knížkou do života
  23.3.2023 proběhlo v knihovně v Pečkách další setkání dětí v programu Bookstart S knížkou do života. Hezky jsme se přivítali, seznámili jsme se se sovou Ájou i s novými kamarády. Knihovnice pro nás připravily program plný říkadel, písniček a koled. Zopakovali jsme si barvy a naučili se poznávat jarní kytičky. Pohádka byla tentokrát O koblížkovi … Více informací
 • BOOKSTART S KNIŽKOU DO ŽIVOTA 23.3.2023
  Dne 23.3.2023 od 10 hodin proběhne další setkání rodičů s dětmi v rámci projektu Bookstart S knížkou do života – klubík Sovičky. Program je připraven pro děti zhruba od 3 let a sejdeme se v 10 hodin.
 • Bookstart setkání rodičů s dětmi v knihovně
  V úterý 13.12.2022 jsme připravili v knihovně další setkání rodičů a dětí do tří let v rámci mezinárodního projektu Bookstart – S knížkou do života. Přivítali jsme se s maňáskem kočkou Májou, představili se navzájem a společně si zazpívali vánoční koledy, které jsme osvěžili rytmickými nástroji vlastní výroby. Došlo i na říkadla, básničky s vánočním … Více informací