Jarní setkání Bookstart v knihovně


V pátek 25.5.2024 jsme v pečecké knihovně v rámci programu Bookstart/S knížkou do života přivítali rodiče s dětmi od 2 do 6 let. Tentokrát jsme si připravili program, který se týkal BESIPu. Přizvali jsme strážníky městské policie, abychom je dětem představili a vysvětlili jim, že se policistů nemusí bát, ale naopak se na ně mohou obracet o pomoc či radu.
Po přivítacím rituálu s maňáskem kočky Máji jsme děti a rodiče společně se strážníky vedli k tomu, jak se chovat v dopravních situacích s ohledem na to, zda jsou chodci, cyklisti, jezdci na koloběžce, spolujezdci v autě či cestují v hromadné dopravě. Nacvičovali jsme přecházení přes přechod, který pro nás paní knihovnice ušila, učili se barvy na semaforu, a jak na ně máme reagovat. Poukázali jsme na nutnost používání reflexních prvků na oblečení, koloběžkách i kolech a nabádali je k opatrnosti při pohybu na chodníku i na silnici.
Přečetli jsme si pohádku o Policejním a hasičském autě, přednesli básničky O semaforu, Červená a zelená barva a Jak přes silnici. Vybarvili a vylepili jsme si barvami semafor pro chodce i auta, větší děti se pokusily uhádnout, které stopy patří k zadaným dopravním prostředkům.
Strážníkům Městské policie jsme společně poděkovali a po závěrečném rozloučení děti odcházely s malým dárkem v podobě reflexního přívěsku, bohatší o informace i zážitky ze setkání.
Naším cílem bylo seznámit děti i jejich rodiče, jak se chovat bezpečně při různých dopravních situacích.