Bookstart 10.10.2023

S dětmi a našimi případnými budoucími čtenáři pracujeme již od narození. Účastníme se Vítání občánků, kde jsou dětem, prostřednictvím rodičů, předány kufříky Bookstart od 0-3 let. Obsahují informace o projektu, leporela, nabídku knih pro nejmenší i jejich rodiče, a pozvánku do knihovny. Po registraci mají tito malí čtenáři vstup do knihovny na rok zdarma, bez poplatku.

Během roku pořádáme několik společných setkání pro rodiče s dětmi do 3 let, kde se děti navzájem socializují v kolektivu, trénují pozornost, zručnost, rodiče navazují nová přátelství a vyměňují si navzájem zkušenosti. Naším cílem je provázet děti od narození až do první třídy a vychovat z nich mladé čtenáře.

Do projektu jsme zapojeni již tři roky a tak nastal čas předat našim tříletým čtenářům další, pokračovací sady Bookstartu 3-6 let. Tentokrát se jedná o baťůžky plné knížek, her a nabídku knih pro tuto věkovou kategorii. Baťůžky mohou děti následně používat při návštěvách knihovny na právě vypůjčené knihy.

Dne 10.10.2023 proběhlo v knihovně setkání v rámci projektu Bookstart –S knížkou do života určené dětem od 3 do 6 let. Sešlo se nás opravdu hodně a to je moc dobře. Děti se hezky přivítaly se sovou Ájou i navzájem. Knihovnice připravily program plný říkadel, písniček, hádanek a pohybových her. Tentokrát jsme četli ukázku z knížky Flandil ve školce od Barbory Hamblin. Poučili jsme se, jak se zachovat, když nás někdo bude zlobit, kopat a kousat. Již víme, jaký je rozdíl mezi šnekem a slimákem. Během tvoření si dětii vystříhaly a slepily náramek s malým šnečkem.

Na závěr jsme rozdali pokračovací sady Bookstart – baťůžky určené malým čtenářům od tří let.

Setkání se nám všem moc líbilo a budeme se těšit na další.